Проктозан®
Инструкция по медицинскому применению

Супозиторії. Мазь
Проктозан®

Склад

1 супозиторій містить 250 мг буфексамаку, 100 мг вісмуту субгалату, 100 мг титану діоксиду, 10 мг лідокаїну гідрохлориду моногідрату;

1 г мазі містить 50 мг буфексамаку, 50 мг вісмуту суб- галату, 50 мг титану діоксиду, 5 мг лідокаїну гідрохлориду моногідрату.

Код АТC

C05A D51

Фармакологічна група

Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості

Спеціальна комбінація діючих речовин забезпечує протягом короткого часу суттєве зменшення болю. Місцевий анестетик лідокаїн швидко полегшує болючі прояви і обтяжливі печіння та свербіж. Лідокаїн має середню силу дії, середню тривалість та швидкий початок дії у порівнянні з іншими місцевими анестетиками. Вісмут справляє в’яжучу дію, через що зменшується схильність до кровотеч. Ушкоджені тканини захищаються від подальших подразнень, поверхня їх не мокріє. Загоєнню і відновленню здорової слизової оболонки сприяє інгібітор запалення буфексамак. Препарат забезпечує швидке зменшення гемороїдального болю, зменшення і затухання геморою. Випорожнення відбувається легше і менш болісно. Титану діоксид потенціює терапевтичну дію вісмуту субгалату та буфексамаку. Застосована в препараті супозиторна основа захищає поверхню рани і полегшує випорожнення.

Показання до застосування

Геморой 1-го та 2-го ступенів, тріщини анального отвору (гострі анальні тріщини), гострі і хронічні екземи анального отвору, запальні процеси в ділянці анального отвору і прямої кишки (проктит).

Спосіб використання і дози

Супозиторії: Вводити в анальний отвір по одному супозиторію 2 рази на добу, по можливості – після випорожнення. Після поліпшення стану достатньо одного супозиторія на добу. Препарат застосовують до вщухання гострих подразнень.

Мазь: а) Зовнішнє застосування: мазь Проктозан® наносять двічі на добу на уражену ділянку анального отвору і легко масажують. Перед застосуванням шкіру необхідно промити теплою водою (без мила) та витерти м’якою серветкою.

б) Введення в анальний отвір або кишку: мазь Проктозан® вводиться двічі на добу в анальний отвір або кишку за допомогою аплікатора, по можливості – після випорожнення.

Лікування препаратом триває не довше 7 днів. Для більш тривалого лікування слід застосовувати препарати, які не містять місцевих анестетиків.

Форма випуску

По 10 супозиторіїв у блістері у картонній упаковці. По 20 г мазі в алюмінієвій тубі з аплікатором, у картонній коробці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

5 років.

Умови відпуску з аптек

Без рецепта.

Виробник

СТАДА Арцнайміттель АГ, Німеччина.